29 липня в Кіровоградській міській раді Студреспубліка організувала круглий стіл на тему «Позитивні сценарії модернізації регіону: роль громад та молоді». На заході були присутні секретар Кіровоградської міської ради Сергій Бойко, студентський мер Олександр Болєлов та студентський магістрат, студентські мери попередніх років: Роман Череватенко, Василь…Віталій Слюсаренко – голова Молодіжної ради при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради, Також були запрошені: голова правління МГО «КУРС» Микола Балєлов, заступник голови ППО студентів КДПУ ім.. В. Винниченк #МаксимНабойченко та помічник-консультант секретаря Кіровоградської міської ради, член Молодіжної ради при виконавчому комітеті Кіровоградській міської ради, голова ревізійної комісії ППО студентів КДПУ ім. В. Винниченка#ГаннаТрушевич.
Круглий стіл відкрив секретар Кіровоградської міської ради#СергійБойко, який підкреслив, що місту потрібна активна молодь, а також розповів про ті шляхи, якими молодь може впливати на розвиток міста. Такими шляхами є система електронних петицій, право громадян на індивідуальні чи колективні звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб. При цьому, Сергій Вікторович наголосив на необхідності об’єктивного та виваженого ставлення до речей, конкретного підходу до них та прорахування їх перспективи. Говорячи про позитивні сценарії модернізації регіону, секретар міської ради розповів, що на шляху модернізації гарним способом виступає написання проектних робіт на обласні гранти. На жаль, за словами Сергія Бойка, в нашому місті мало громадських організацій, котрі займаються написанням проектів. Виходячи із ситуації, секретар міської ради запропонував створити Креативне бюро, яке буде займатися саме написанням проектів. Посадовець побажав учасникам круглого столу успіхів.
Далі засідання продовжив студентський мер Кіровоградської області#ОлександрБолєлов, починаючи доповідь згадав, що будучи кандидатом в студентські мери, обіцяв, що має на меті підійняти регіональну Студреспубліку на новий рівень, залучаючи студмагістрат до активної діяльності.
«Сьогодні про Студреспубліку мало хто знає, це можна було побачити по явці на регіональний етап, а також по тому, що запитуючи про Студреспубліку, громадяни розводять руками. Ще більшого обурення в мене викликає той скептизм з яким до студреспубліканців відносяться, зі студентським мером ніхто не має бажання працювати, тому що в усі часи це була формальна особа. Тому на даний момент хоче ще раз подякувати В. Слюсаренка за те, що він ініціював проведення Студреспубліки, а також народного депутата України О.В. Горбунова за підтримку цієї ініціативи – разом вони відродили регіональну Студреспубліку. Я вважаю, що ті, хто підтримав в цьому році Студреспубліку, надали їй нового життя і невдовзі побачать її швидкий ріст, - зазначив Олександр».
«Досить важко розпочинати роботу, коли з тобою ніхто не має бажання працювати як з рівним. Про це я говорив під час першого круглого столу й говорю нині – посада студентського мера була завжди формальною посадою, тому я маю на меті побудувати фундамент для активізації молоді, співпраці, для її самореалізації. Я хочу подякувати своїй частині магістрату, а саме: Микола Балєлов, Роман Череватенко, Михайло Лобов, Ірина Погребняк, Максим Бодян, Ольга Шевченко, а також особам, які не ввійшли до складу магістрату, але невпинно працюють на благо області – Віталій Уличний, Валентин Джоган, Іван Гуров, Володимир Куценко. Вони працюють, підтримують мене, що надає мені робочого ентузіазму.
Переходячи до представлення програми студмер наголосив на тому, що звичайно, що робота зі студентами буде розпочата із загальних зборів представників навчальних закладів у вересні місяці, в ході яких буде обговорено план заходів Студреспубліки, визначено представників Студреспубліки в навчальних закладах, оголошено про графік робочих поїздок студентського мера по навчальних закладах області, заслухано пропозиції представників навчальних закладів. Вже пройшов місяць діяльності новообраного студентського мера та магістрату, Олександр зазначив, що оскільки студенти на канікулах, а благоустрій міста та екологія стосуються всіх, то чому б цими сферами не зайнятись вже сьогодні.
На даному етапі магістрат працює над організаційними моментами щодо участі команди Кіровоградської області на Всеукраїнському етапі Студреспубліки. Головною метою є здобуття перемоги, вперше за 17 років.
«До кінця поточного року плануємо проведення щорічного літературного конкурсу «Мужай прекрасна наша мово!..», заснованого мною в 2015 році (жовтень); ярмарка вакансій; науково-практична конференція «Нова молодь – нова Україна» (листопад); в грудні місяці буде проведено фестиваль талантів для дітей, що навчаються в навчальних закладах інтернатного типу; проведення обласного чемпіонату з гумору, це заходи, які мають бути виконані в обов’язковому порядку, адже з ними я йшов на вибори.
Можливо хтось подумає, що ярмарка вакансій – не цікаво. А якщо я кажу, що буде запрошення представників роботодавців, а навчальним закладам необхідно буде креативно представити спеціальності, професії, які студенти здобувають в цих навчальних закладах. Для прикладу, я б представив будівельника, взявши бутерброди з ікрою чи то ковбасою і побудував би собі хатку, відзнявши це на відео. Результатом заходу буде створення Студентського центру зайнятості (жовтень).
Задаємо собі питання: «Яким чином співвідносяться студентський мер і заклади інтернатного типу?». Ось відповідь. Цим заходом будуть займатися учасниці конкурсу «Перша леді», які ввійдуть до складу новоствореного Центру естетичного виховання (грудень). Тобто тут вбачаю два аспекти: розкриття і розвиток талантів дітей, а також залучення студентів до громадської роботи, крім того, серед учасниць є такі, що займаються фотографуванням та такі, що цікавляться дизайном, то чому б не взяти переможців цього фестивалю та не спробувати реалізувати талант самих дівчат.
Сьогодні все актуальнішим стає питання екології. Будь ласка, ми вже готові створити ЕкоКлуб. Метою якого є певні аспекти збереження природи, покращення якості довкілля, підвищення екологічної самосвідомості населення.
До пересічних заходів я відносю такі, як суботники, проведення лекторіїв, крім того, плануються зустрічі зі студентами, поїздки по навчальним закладам, за результатами яких будуть здійснюватися обговорення, зустрічі, звернення. Думаю над ідеєю створення студентської дружини» - амбіційно пояснював Олександр Болєлов.
|